Malaga

Hiszpania jest krajem, który zwiedzać można bardzo długo i na pewno potrzeba na to sporo czasu. Miastem, które z cała pewnością trzeba tutaj odwiedzić jest Malaga. Zlokalizowana jest ona w południowej części Hiszpanii, a mówiąc precyzyjniej – w Andaluzji. Malaga leży u podnóża Gór Betyckich nad Morzem Śródziemnym – jest to zatem niezmiernie malownicza i atrakcyjna pod wieloma względami lokalizacja. Malaga jest stolica prowincji noszącej taką samą nazwę. Mieszka tutaj grubo ponad pół miliona osób. Klimat jest tutaj łagodny, co bardzo sprzyja uprawie takich roślin jak między innymi fig, winorośli, pomarańczy czy trzciny cukrowej.

Tutaj znajduje się baza wojennej marynarki oraz stocznia, ponadto także Malaga jest ogromnym portem rybackim oraz handlowym. Malaga słynie również i z tego, że właśnie tutaj przyszedł na świat znany na całym świecie artysta Pablo Picasso. Stąd pochodzi również znany gwiazdor filmowy Antonio Banderas. W latach pięćdziesiątych minionego stulecia zaczęła się w maladze rozwijać turystyka. Przez kilkadziesiąt lat infrastruktura turystyczna została rozwinięta w szalenie wysokim stopniu, dzisiaj te zaplecze jest świetnie zorganizowane – oczywiście, rozwija się nadal. Będąc w Maladze, koniecznie trzeba spróbować tutejszych specjałów kulinarnych. Jako, że jest to port rybacki, nietrudno się zatem domyślić, że w tutejszych potrawach są wykorzystywane w głównej mierze owoce morza. Ponadto często jadana jest tutaj także dziczyzna, nie można też przy tej okazji nie wspomnieć o słynnych winach typu malaga.

Miasto znane jest ponadto ze swoich wspaniałych zabytków. Spośród obiektów, które warto tutaj zobaczyć można wymienić między innymi takie miejsca jak Alcazaba ( są to ruiny twierdzy powstałej jeszcze za czasów rzymskich), ruiny czternastowiecznego zamku oraz Muzeum Sztuk Pięknych (znajduje się ono w domu, w którym na świat przyszedł wspomniany już wcześniej Picasso).

Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie tutejsze kościoły zabytkowe. Niewątpliwie najbardziej imponującą budowlą sakralną jest tutejsza katedra, która powstała przez szereg lat począwszy os szesnastego stulecia. Generalnie rzecz biorąc, wszystkie znajdujące się tutaj zabytki stanowią świadectwo bardzo bogatej oraz barwnej historii Malagi, która rozpoczęła się jeszcze w czasach przed naszą erą wraz z kolonizacją Półwyspu Iberyjskiego. Na dzień dzisiejszy Malaga jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, z każdym rokiem pojawia się ich w tym pięknym mieście coraz większa ilość.

Comments are closed.

Reklama GoogleSpożywane owoce przez wegetarianina. Dlaczego właśnie owoce i warzywa są tak wazne.